Zvukotesné okná

Hluk z ulice nie je len nepríjemný, predovšetkým škodí vášmu zdraviu. Podľa vedeckých poznatkov sa kľudne a zdravo vyspíme pri rušnosti prostredia maximálne do limitu 25 dB. Túto hodnotu však predovšetkým v meste a pri cestách nedosiahnete bez zodpovedajúcej zvukovej izolácie. Ruch v meste môže dosahovať 70 dB, pričom hluk nad 65 dB je zdraviu škodlivý.

Ako zabezpečiť svojej rodine kľudný spánok v tichom prostredí? Vyberte si okná s dobrou zvukovou izoláciou. Rozhodujúca je tzv. hodnota útlmu. Táto hodnota označená Rw udáva, ako silný hluk sú okná schopné odizolovať. Pokiaľ je teda vonkajší hluk 65 dB a okná majú hodnotu útlmu 35 dB, do miestnosti prenikne 30 dB.

V ako hlučnom prostredí žijete?

Pre porovnanie sme vybrali hodnoty udávajúce silu hluku na rôznych miestach, kde sa počas dňa pohybujete, alebo sa nachádzajú blízko vášho bydliska.

Obytný priestor 40 dB
Kancelársky ruch/reštaurácia 60 dB
Pouličný ruch 80 dB
Dedina alebo verejné priestranstvá 60 dB
Mesto 70 dB
Ulice so silnou premávkou   70 dB
Stavenisko (príp. pneumatické kladivo, zhutňovací stroj) 100 dB
     

Pre spánok lekári odporúčajú maximálne 25 až 25dB, pre bývanie 30 až 35 dB a pre prácu 35 až 50 dB.

Zvukotesné okná s profilmi Inoutic

Naše okenné profily vyrábame tak, aby čo najlepšie izolovali hluk z okolia a zaistili vám kľud pre spánok aj pre prácu. Systémy Eforte a Prestige majú hodnotu útlmu 47 dB. To znamená, že aj keď je za vašimi oknami hlučné mesto produkujúce 70 dB, k vašim ušiam doľahne len 23 dB.

Systém Eforte do 47 dB (trieda zvukovej izolácie 5)
Systém Prestige do 47 dB (trieda zvukovej izolácie 5)
Systém Arcade do 42 dB (trieda zvukovej izolácie 4)

Vyberte si okná, s ktorými môžete pokojne spať. Spýtajte sa predajcu vo svojom okolí na okná s profilmi Inoutic.