Využitie recyklátu pri výrobe plastových okien

O recyklovanom PVC koluje veľa mýtov. Skutočnosť je dnes však úplne iná. 100 % recyklovaný materiál EcoPowerCore, ktorý postupne zavádzame do výroby u všetkých našich okenných a dverových profilov, vykazuje lepšiu homogenitu hmoty než prvomateriál (panenské PVC), vďaka tomu je veľmi odolný proti poveternostným vplyvom a je tiež výborným tepelným izolantom. Má prvotriedny vzhľad, je šetrný k životnému prostrediu a pritom má stále rovnako priaznivú cenu.

EcoPowerCore je teda vysoko výkonný materiál z recyklovaného PVC granulátu. Vyrábame ho priamo na vlastných moderných recyklačných linkách spoločnosti Inoutic / Deceuninck v Belgicku. Jeho kvalitu a spracovanie máme teda úplne pod kontrolou počas celého výrobného cyklu. Vlastnosti EcoPowerCore a jeho chemické zloženie sú navyše prísne sledované a kontrolované nezávislými expertnými inštitúciami.

Profily z materiálu EcoPowerCore sa vzhľadovo nijako nelíšia od profilov z panenského PVC. Vďaka unikátnej technológii tzv. koextrúzie dokážeme totiž potiahnuť jadro z recyklovaného materiálu tenkou vrstvou bieleho panenského PVC. Výsledkom je na pohľad identický vzhľad ako pri profiloch z prvomateriálu.