Spodná konštrukcia terasy

Ak ste sa rozhodli pre terasu z bezúdržbového a trvanlivého kompozitného materiálu Twinson, tak môžete ako podkladovú konštrukciu použiť drevo alebo podkladové profily z materiálu Twinson. Na výber máte tri podkladové profily z hliníka, vhodné aj pre plávajúce alebo zavesené konštrukcie. Dosky Twinson sú potom dostupné v štyroch variantoch a s podkladovou konštrukciou sa spájajú pomocou PVC alebo kovových spôn.

Ešte pred ukladaním spodnej konštrukcie terasy treba, samozrejme, upraviť podkladovú vrstvu, ktorá by v ideálnom prípade mala byť rovná a spevnená – najlepšie betónom. Využiť možno aj pôvodnú starú dlažbu. V prípade plávajúcich konštrukcií sa ako podklad používa štrk alebo betónové pätky a v prípade strešných terás zas dosky. Vždy je však dôležité zaistiť na terase správny sklon pre odvod vody a drenáž v mieste podkladovej konštrukcie, či podkladu ako takého, aby sa pod terasou nehromadila voda.

Zatiaľ čo sú pevné spodné konštrukcie priskrutkované ku spevnenému podkladu, plávajúce konštrukcie k nemu byť priskrutkované nemôžu a často musia byť samonosné. Spoločnosť Inoutic ponúka napríklad nový typ samonosnej konštrukcie, vhodnej pre balkóny a ploché strechy, kde kvôli hydroizolácii nie je možné kotvenie do podkladu. Kompaktný samonosný rošt, tvorený hliníkovými profilmi 50 x 50 mm, je posadený na nastaviteľné terče. Tie sú schopné v prípade potreby vyrovnať akokoľvek nerovný povrch tak, aby sa terasa nekolísala. Táto konštrukcia má pritom rovnakú nosnosť ako terasy priskrutkované k podkladu. Nosnosť je limitovaná len nosnosťou balkónu alebo samotnej strechy. Túto terasu z materiálu Twinson pre ploché strechy a balkóny môžete samozrejme kombinovať aj so zelenou strechou a vytvoriť si tak dokonalú oázu pokoja na streche svojho domu.

inkonstrukce