Plastové okná – investícia do budúcna

Viac ako polovica inštalovaných okien v strednej Európe je z plastu. Je to dané len najvýhodnejšou cenou? Vstupné náklady v prepočte na životnosť, ktorá je u súčasných okien s plastovými profilmi odhadovaná na 50 a viac rokov, sú samozrejme jedným z hlavných dôvodov. Medzi ďalšie patria aj energetická účinnosť, minimálna údržba a v neposlednom rade tiež dizajn. Vďaka množstvu farebných prevedení a veľmi autentických drevených a kovových dekorov môžu dnes plastové okná pôsobiť v modernom, aj klasickom interiéri ako luxusný doplnok.

Plast bol dlhé roky vnímaný ako lacná náhrada dreva alebo kovu, navyše s problematickou ekologickou stopou. Za posledných osemdesiat rokov však technologický vývoj v tejto oblasti veľmi pokročil. PVC, z ktorého sa dnes vyrábajú okenné a dverové profily, je pod prísnym dohľadom. Normy, ktoré musí spĺňať jeho využívanie, zaručujú vysokú kvalitu tohto materiálu, jeho zdravotnú neškodnosť a povinnosť recyklácie.

Plastové okná ako ekologické riešenie

Okná s plastovými profilmi majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, čím šetria náklady na vykurovanie budov a znižujú emisie CO2. Celý rám je navyše 100 % recyklovateľný a to až sedemkrát bez straty na kvalite materiálu! Vďaka svojej dlhej životnosti a priaznivým nákladom počas celého životného cyklu sú dnes plastové okná najtrvalejším riešením pre obytné domy, kancelárske a priemyselné objekty.

Garancia kvality – polstoročie Inoutic / Deceuninck

Naša spoločnosť je popredným svetovým spracovateľom plastových materiálov. Už viac ako 50 rokov vyrábame veľmi kvalitné a precízne spracované PVC profily. Spolu s materským koncernom Deceuninck máme pobočky v 75 krajinách sveta, čo nás zaraďuje medzi tri najväčšie svetové siete výrobcov plastových profilov pre stavebníctvo. Na slovenskom trhu ponúkame nielen plastové okenné a dverové profily, ale tiež vchodové dvere, terasy, fasádne obklady a plotové systémy.