Materiál Twinson pre terasové systémy a ploty

Twinson je unikátny patentovaný materiál, v ktorom sa snúbi príroda s modernými technológiami. Obsahuje totiž drevo a PVC a spája tak prednosti obidvoch zložiek – prírodný vzhľad dreva a pocit tepla, ktorý drevo poskytuje spolu s odolnosťou a bezúdržbovosťou, ktoré zas ponúka PVC. Aké sú jeho konkrétne prednosti?

Vysoká odolnosť

Vďaka obsahu PVC je náš patentovaný materiál Twinson veľmi odolný voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Ani jeho farebnosť (ktorá sa zhruba po mesiaci v exteriéri ustáli) sa nemení. Na rozdiel od dreva, Twinson nepodlieha hnilobe a nemusíte sa báť ani drevokazného hmyzu.

Dlhá životnosť

Twinson je robustný materiál, ktorý nepraská, nekrúti sa a ani neprehýba. Preto naň poskytujeme záruku až 25 rokov.

Minimálne nároky na údržbu

Obsah PVC zaisťuje, že materiál Twinson je v podstate bezúdržbový. Jeho povrch zostáva rovnako kvalitný a príjemný počas mnohých rokov napriek poveternostným vplyvom. Nie je potrebné žiadne natieranie. Prípadné škvrny (napríklad po grilovaní alebo od opaľovacieho krému) odstránite jednoducho – hadicou s vodou, alebo ich odplaví silnejší dážď.

Bezpečnosť

Brúsený povrch s drážkovaním dodáva doskám prirodzený vzhľad a zaisťuje, že ich povrch je bezpečný, aj keď je mokrý. Na Twinsone sa prakticky nepošmyknete a je jedno, či máte bosé nohy alebo topánky. Materiál nevytvára ani triesky a je teda bezpečný aj pre vaše deti.

Kompozitný materiál Twinson je hygienicky úplne nezávadný a môže byť aj v priamom styku s vodou (napr. okraje bazénov). Spĺňa najvyššie štandardy bezpečnosti.

imgtoys

Atraktívny vzhľad

Prítomnosť dreva dodáva materiálu Twinson veľmi prirodzený vzhľad, ktorý sa hodí k vonkajšiemu použitiu v záhradách, či pri bazénoch. Na výber máte hneď osem prírodných odtieňov farieb. Vďaka nim môže terasa z materiálu Twinson dotvoriť vašu záhradu do dokonalosti.

imggarden

Šetrnosť k životnému prostrediu

Materiál Twinson je 100 % recyklovateľný a predstavuje šetrnú alternatívu k tvrdým tropickým drevám. Zatiaľ čo tvrdé drevo sa získava len ťažbou v ohrozených dažďových pralesoch, borovicové drevo na výrobu kompozitného materiálu Twinson pochádza z lesov s certifikátom PEFC. Lesy s týmto certifikátom sú spravované trvalo udržateľným spôsobom. To v praxi znamená, že sa v nich nevyrúbe viac stromov, ako sa vysadí.