Ako odstrániť vodné škvrny z terasy z kompozitu

Kompozitný materiál Twinson má drážkovaný povrch, čo mu dáva prirodzený vzhľad a tiež zabraňuje pošmyknutiu. Takto jemne zdrsnený povrch prirodzene absorbuje vlhkosť a dažďovú vodu a po zaschnutí na ňom môžu vznikať vodné škvrny, či šmuhy. Častejšie sa vyskytujú tam, kde je terasa čiastočne zastrešená a voda steká na jedno miesto. Treba však zdôrazniť, že vodné škvrny nijako neovplyvňujú kvalitu terasy. Ide čisto o kozmetickú záležitosť, ktorej sa však nedá preventívne zabrániť.

Ak už teda pozorujete, že sa vodné škvrny na vašej terase vytvorili, odstránite ich jednoducho – použitím bežných domácich nástrojov (metla a voda), prípadne vysokotlakovým čističom. Dostať sa však možno aj k špeciálnym čističom na odolnejšie škvrny.

Viete správne použiť vysokotlakový čistič?

Vzdialenosť trysky vysokotlakového čističa od terasy by počas čistenia nemala byť menšia ako 30 cm a tlak nesmie prekročiť 100 barov. Takisto je dôležité čistiť terasu v smere drážok. Krátko po montáži novej terasy by ste nemali po povrchu ťahať nábytok alebo iné ťažké predmety a ani na ňu ukladať kvetináče, rohožky a pod. Terasa z kompozitu sa počas dvanástich týždňov prirodzene pod vplyvom slnečného žiarenia zosvetlí.