Terasy Twinson Terrace

Twinson Terrace sú duté terasové dosky, ktoré sú vyrobené z borovicových pilín a PVC. Vyzerajú ako drevené, sú však omnoho odolnejšie – nosnosť terasy je 1400 kg/m2. Dosky Twinson Terrace sú odolné proti hmyzu, hubám aj vlhkosti, preto na ne dávame záruku 25 rokov.

Terasy z kompozitného materiálu Twinson si zvládnete namontovať aj sami. Dosky prichytíte k podkladovému profilu jednoducho plastovými sponami, ktoré netreba skrutkovať a na terase nie sú viditeľné. Terasa navyše nepotrebuje rovný podklad. S hliníkovou podkladovou konštrukciou môže stáť na nerovnom povrchu alebo ako samonosná aj na streche.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • nosnosť 1400 kg/m2
 • rozťažnosť 2 mm/m
 • kompozitný alebo hliníkový (aj samonosný) konštrukčný systém
 • rozostup podkladových hranolov 50 cm osovo
 • výška dosky 28 mm
 • 7-komorový systém
 • 2 varianty podkladových profilov
  • plast – nenosný
  • hliník – nosné i nenosné profily
 • Výber z 8 farieb
 • Zakončenie soklom, krytkou z materiálu Twinson alebo hliníkovým profilom
 • Maximálna nosnosť 1400 kg/m2
 • Montáž systémom skrytých spôn
  • žiadne viditeľne skrutky
Zobraziť ďalšie parametre
Parametre

Bez prípravy podkladu

Terasu Twinson Terrace s hliníkovou konštrukciou môžete položiť na akýkoľvek podklad. Pomocou nastaviteľných stĺpikov jednoducho vyrovnáte nerovnosti. So samonosnou konštrukciou je táto terasa ideálna aj na strechu, kde treba brať ohľad na hydroizoláciu.

S plastovými sponami sa terasa navyše rýchlo skladá. Spony nemusíte vŕtať, stačí ich len zacvaknúť do konštrukcie a celú terasu zaistiť skrutkami na okrajoch.

6 prírodných farieb

Akú farbu bude mať vaša terasa? Vybrať si môžete z 6 farebných variantov. Farba terasy po montáži časom mierne zbledne. To je dôkaz, že dosky obsahujú drevo, ktoré pracuje, ako každý prírodný materiál. Zhruba po mesiaci sa farba ustáli a vďaka PVC sa už nemení.

Dosky Twinson Terrace majú z každej strany iné brúsenie. Je preto na vás, aká výrazná bude drážka na povrchu terasy. Obidva typy brúsenia sú protišmykové. Podľa vlastného vkusu si vyberiete aj zakončenie terasy lištou, ukončenie vo farbe terasy alebo hliníkovým profilom.

6 prírodných farieb

Záruka 25 rokov

Terasové dosky Twinson vyrábame zo zmesi PVC a borovicových pilín. Výsledkom je kompozitný materiál ideálny pre vonkajšie terasy, ktoré musia odolať vplyvom počasia. Dosky Twinson vyzerajú ako drevené, na rozdiel od dreva však nie sú náchylné na napadnutie hmyzom a drevokaznými hubami, nepraskajú a je takmer nemožné ich poškriabať. Za ich odolnosť ručíme zárukou 25 rokov.

Vonkajšiu terasu z dosiek Twinson nemusíte natierať a moriť. Nečaká vás preto práca, ani výdavky spojené s údržbou terasy. S rozťažnosťou len 2 mm/m sa terasa nekrúti vplyvom tepla a vlhkosti. Jednotlivé dosky sú spojené sponami, ktoré pohlcujú šírkovú dilatáciu dosky.

Záruka 25 rokov

Výroba šetrná k prírode

Na výrobu terasových dosiek Twinson používame borovice z lesov s certifikátom PEFC. Borovicový les je rýchlo obnoviteľný, preto je použitie tohto dreva šetrné k prírode. Certifikát navyše zaručuje, že sa nevyťaží viac dreva, ako by medzitým vyrástlo v lese. Terasové dosky Twinson sú tiež úplne recyklovateľné a testované na nezávadnosť rovnakými testami, ako sa používajú na testovanie detských hračiek.

Nájsť predajcu
Výroba šetrná k prírode

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.

Konfigurátor farieb

Konfigurátor farieb

V našom konfigurátore farieb si môžete vytvoriť vašu fasádu pomocou niekoľkých málo kliknutí. Stačí nahrať fotku svojho domu a skúsiť to!

Kalkulátor úspor

Kalkulátor úspor

Pomocou nášho kalkulátora úspor ľahko a rýchlo spočítate, koľko peňazí môžete ušetriť v najbližších rokoch.

Sivá je IN

Sivá je IN

Sivá je „in“, tak prečo by ste mali vidieť pri otvorení okien biele rámy? Doprajte svojim plastovým oknám elegantný vzhľad hliníka!