Okenné profily Eforte: spoľahlivé a úsporné

Eforte sú 6-komorové profily pre nízkoenergetické a pasívne domy. So súčiniteľom prestupu tepla rámom 0,95 W/m2K a zasklením až 56 mm sa hodia tam, kde je úspora energie na prvom mieste. Okrem dorazového a stredového tesnenia majú profily Eforte prídavné tesnenie v krídle pod sklom navyše. Sklo je zapustené do 25 mm hlbokej zasklievacej drážky – tá bráni úniku tepla a roseniu okien.

Profily Eforte vyrábame v 40 farbách a dekoroch aj s hliníkovým opláštením, vďaka ktorému vyzerajú plastové okná ako hliníkové. Navyše, ako jediní vyrábame okenné profily so sivým jadrom – okná s našimi profilmi nie sú vo vnútri nudne biele.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • súčiniteľ prestupu tepla Uf = 0,95 W/m2K (Čo je Uf?)
 • 6 komôr
 • vstavaná hĺbka 84 mm
 • zvuková izolácia Rw až 46 dB podľa použitého skla
 • možnosť zasklenia 24 až 56 mm
 • rovné alebo predsadené krídlo
 • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
  • Uf = 0,95 W/m²K při 84 mm a s bežnou oceľovou výstužou
  • vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy
 • Zasklievacia drážka s hĺbkou 25 mm
  • žiadny kondenzát v krajovom spoji, vynikajúce hodnoty povrchových teplôt
 • Dorazové a stredové tesnenie
 • Oceľové výstuže s vysokým momentom zotrvačnosti
  • vysoko stabilné konštrukcie okna
 • Prídavné tesnenie i v krídle pod sklom
 • Široká škála farieb i pre pasívne domy
 • Špeciálne farebné fólie Titanium Plus
  • 4 farby s hliníkovým vzhľadom
 • Bezolovnaté profily – CaZn stabilizátory PVC
Zobraziť ďalšie parametre

Plastové okná s kovovým dizajnom

Profily Eforte pre vás vyrobíme v jednej zo 40 farieb a dekorov, medzi ktorými sa nachádzajú aj imitácie dreva a kovov. S hliníkovým krytím sú plastové okná na nerozoznanie od hliníkových, zostávajú im však izolačné vlastnosti a cena plastových okien.

Okná s našimi profilmi vyzerajú skvelo aj otvorené. Vnútri môžu byť aj sivé, nielen biele alebo hnedé. Sivé jadro profilov sa hodí napríklad k moderným imitáciám kovu.

Vyberte si farvu okien
Plastové okná s kovovým dizajnom

Úspora energie pre pasívne domy

Eforte sú okenné profily pre úsporné bývanie. Pri použití trojskiel sú vďaka súčiniteľu prestupu tepla rámom 0,95 W/m2K vhodné aj pre pasívne domy. Výborné izolačné vlastnosti majú plastové okná s profilmi Eforte vďaka 6-komorovému systému a prídavnému tesneniu. To umiestňujeme priamo do krídla pod sklo, čím zabraňujeme úniku tepla cez najcitlivejšie miesto.

Okná s našimi profilmi izolujú rovnako dobre aj po dlhom čase. Tesnenie totiž vkladáme priamo do profilu a nenavliekame ho dodatočne strojom. Preto v ňom nevzniká pnutie a tesnenie sa neskracuje. Sklá sa do profilov Eforte vsadzujú do zasklievacej drážky, ktorá je hlboká 25 mm. O 5 mm hlbšia drážka, ako je obvyklé, bráni únikom tepla a roseniu skiel.

Koľko ušetríte s Eforte?
Úspora energie pre pasívne domy

Výroba priateľská k životnému prostrediu

Pri výrobe myslíme na prírodu, preto vyrábame okenné profily aj z recyklovaného PVC. Profily z recyklovaného plastu preverujeme rovnakými testami, ako tie z prvomateriálu (panenského PVC), neznamenajú preto zníženú kvalitu. Znamenajú istotu, že ste pri výbere okien urobili niečo pre životné prostredie.

Nájsť predajcu v okolí
Výroba priateľská k životnému prostrediu

Farebný systém Inoutic /

Individuálne farby okna pre akýkoľvek štýl.

Farebné okná a dvere dokresľujú architektúru celej stavby a sú určujúce pre vzhľad fasády. Spoločnosť Inoutic poskytuje veľký výber farieb, a tým takmer neobmedzené možnosti realizácií. Vychádza v ústrety aj moderným trendom v architektúre. Novostavby aj renovované objekty obytného aj priemyslového typu možno vďaka tomu navrhovať veľmi individuálne a ich fasády dostanú nový atraktívny vzhľad. Farebné fólie možno použiť jednostranne alebo obojstranne. Farby možno rozmanite kombinovať a okná môžu mať z každej strany iný vzhľad.

Kvalitné a mimoriadne odolné fólie spĺňajú prevádzkové a designové požiadavky a zachovávajú si pôvodný odtieň počas celej doby svojej životnosti. Tieto povrchové úpravy vykazujú výnimočnú odolnosť proti výkyvom teplôt a UV žiareniu a starostlivosť o ne je veľmi ľahká. Škála farieb je k dispozícii pre okenné profily, kazetové rolety, posuvné dvere aj vchodové dvere.

Farebné varianty sú rozdelené do skupín podľa rôznych architektonických štýlov, preto si ľahko vyberiete odtieň zodpovedajúci vašim predstavám.

Trend Colors

Decentné a módne šedé odtiene v kombinácii s ušľachtilou perlovou štruktúrou poskytujú rafinované akcenty pri vytváraní architektúry stavby.

Architecture Colors*

Exkluzívny hliníkový a kovový vzhľad prémiovej povrchovej úpravy farieb Titanium Plus zdôrazňuje moderný charakter súkromných aj komerčných budov.

Classic Colors

Elegantný povrch s kresbou dreva v rôznych farbách možno univerzálne zakomponovať ako do rodinných domov, tak do komerčných stavieb.

Timeless Colors

Jemná kresba dreva v kombinácii s trvanlivým farebným odtieňom zapožičia vašej fasáde nádych jedinečnosti.

Traditional Colors

Prírodné farebné odtiene dreva sa perfektne hodia pre tradičné aj moderné stavebné štýly.

Konfigurátor farieb

V našom konfigurátore farieb si môžete vytvoriť vašu fasádu pomocou niekoľkých málo kliknutí. Stačí nahrať fotku svojho domu a skúsiť to!

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.

Konfigurátor farieb

Konfigurátor farieb

V našom konfigurátore farieb si môžete vytvoriť vašu fasádu pomocou niekoľkých málo kliknutí. Stačí nahrať fotku svojho domu a skúsiť to!

Kalkulátor úspor

Kalkulátor úspor

Pomocou nášho kalkulátora úspor ľahko a rýchlo spočítate, koľko peňazí môžete ušetriť v najbližších rokoch.

Sivá je IN

Sivá je IN

Sivá je „in“, tak prečo by ste mali vidieť pri otvorení okien biele rámy? Doprajte svojim plastovým oknám elegantný vzhľad hliníka!