Ako správne vybrať okenné profily Inoutic

Pri výbere okenných profilov nepozerajte len na čo najnižšiu cenovú ponuku. Voľba okenného profilu a typu zasklenia totiž môžu mať veľký vplyv na výšku vašich úspor za energie a tým tiež na návratnosť vašej investície. Presvedčiť sa o tom môžete s ašim online Kalkulátorom úspor Inoutic.

Radšej si teda pred objednávkou preverte aj všetky technické vlastnosti ponúkaných okenných profilov a okien celkovo, ako je tepelná a zvuková izolácia alebo odolnosť proti vlámaniu. Parametre v podobe súčiniteľa tepelnej prestupnosti rámom (Uf), zasklením (Ug) a celým oknom (Uw) potom zaistia, že sa vám bude doma dobre bývať. Platí, že čím je hodnota súčiniteľa nižšia, tým lepšie izoluje.

Podľa európskej normy (EnEV 2009) nesmie pri bežnom zasklení súčiniteľ prestupu tepla celým oknom presiahnuť hodnotu Uw = 1,3 W/m2K. V pasívnych domoch sú za vhodné považované okná s hodnotou Uw = 0,8 W/m2K alebo nižšou.

Okná s plastovými profilmi od renomovaných výrobcov tieto hodnoty bez problémov dosahujú. Ďalšou nespornou výhodou plastových profilov je ich dlhá životnosť a nízke nároky na údržbu dané hlavne odolnosťou materiálu voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Prijateľná je tiež cena plastových okien, pričom si môžete vybrať z mnohých farebných variantov a dekorov alebo ich dokonca kombinovať (okná môžu mať inú farbu zvnútra a inú z vonkajšej strany). Spoločnosť Inoutic ponúka okenné profily Eforte a Prestige v úprave Titanium Plus. Použitie fólií dosahuje luxusný vzhľad hliníkových okien, samozrejme však so zachovaním všetkých výhod plastových profilov.

Keď sa teda budete rozhodovať, aké konkrétne plastové profily by ste mali zvoliť, vyžadujte od dodávateľov fakty a nenechajte sa pri výbere zmiasť rôznymi mýtmi.