Terasy Twinson Basic

Twinson Basic sú duté terasové dosky, ktoré sú vhodné najmä pre vonkajšie terasy rodinných domov. Vyrábame ich z borovicových pilín zmiešaných s PVC – vďaka tomu vyzerajú ako drevené, ale sú omnoho odolnejšie. Terasa Twinson Basic má nosnosť 1750 kg/m2 a je odolná proti hubám, hmyzu i mechanickému poškodeniu. Preto na ňu dostanete záruku 25 rokov.

Terasu z WPC materiálu Twinson si zvládnete namontovať aj sami. Nemusíte si lámať hlavu ani s údržbou: na rozdiel od terás z iných materiálov, terasu Twinson Basic netreba natierať ani moriť.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • nosnosť 1750 kg/m2
 • rozťažnosť 4 mm/m
 • drevený alebo kompozitný konštrukčný systém
 • rozostup podkladových hranolov 40 cm osovo
 • výška dosky 26 mm
 • Montáž systémom skrytých nerezových spôn
  • žiadne viditeľne skrutky
 • Zakončenie soklom z materiálu Twinson alebo hliníkovým profilom
 • Montáž na podkladové profily Twinson alebo drevený základ
 • Dĺžková rozťažnosť 4 mm na 1 m
 • Palubovky so šírkou 140 mm (úžitková šírka 146 mm)
 • Dĺžka dosiek 2 nebo 3 m
Zobraziť ďalšie parametre
Parametre

WPC terasa so zárukou 25 rokov

Terasy Twinson vyrábame zo zmesi PVC a borovicových pilín. Prečo? Pretože tak dokážeme spojiť odolnosť PVC s prírodným vzhľadom dreva. Výsledkom je WPC (kompozitová) terasa, ktorá má nosnosť 1750 kg/m2 a je odolná proti poškriabaniu, hubám i hmyzu. Preto na terasové dosky Twinson Basic dávame záruku 25 rokov.

Drevené terasy potrebujú údržbu – pravidelné nátery a olejovanie. Terasy Twinson nepotrebujú zložitú a drahú údržbu. Práve preto vás okrem samotnej kúpy žiadne výdavky nečakajú.

Dizajn drevenej terasy

Terasové dosky Twinson Basic vyrábame v 3 farbách inšpirovaných prírodou. K nim si zvolíte zakončenie terasy buď lištou vo farbe terasy alebo hliníkovým profilom. Vybrať si môžete aj z dvoch typov brúsenia parkiet. Použiť môžete buď hladký povrch alebo povrch s drážkou. Obidve strany sú protišmykové.

Farba terasy sa po montáži časom zmení, zosvetlí sa. Je to dôkaz, že pri výrobe používame drevo, ktoré pracuje, ako každý prírodný materiál. Zhruba po mesiaci sa farba ustáli – jej stálosť zaisťuje prímes PVC, samotné drevo by totiž časom zosivelo.

Terasové palubovky a zakončovacie profily Terasa Basic z materiálu Twinson sú k dostaniu v troch prírodných farebných odtieňoch.

Twinson basic barvy
Zobraziť farby

Vonkajšia terasa z ekologického materiálu

Na výrobu terasových dosiek Twinson používame borovice z certifikovaných lesov. Borovicový les je rýchlo obnoviteľný, preto je použitie tohto dreva šetrné k prírode. Drevo pochádza z lesov s certifikátom PEFC. Ten zaručuje, že sa nevyťaží viac dreva, ako by medzitým vyrástlo v lese. Terasové dosky Twinson sú úplne recyklovateľné a spĺňajú atest nezávadnosti, ktorý sa používa na testovanie detských hračiek.

Nájsť výrobcu
Vonkajšia terasa z ekologického materiálu

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.

Konfigurátor farieb

Konfigurátor farieb

V našom konfigurátore farieb si môžete vytvoriť vašu fasádu pomocou niekoľkých málo kliknutí. Stačí nahrať fotku svojho domu a skúsiť to!

Kalkulátor úspor

Kalkulátor úspor

Pomocou nášho kalkulátora úspor ľahko a rýchlo spočítate, koľko peňazí môžete ušetriť v najbližších rokoch.

Sivá je IN

Sivá je IN

Sivá je „in“, tak prečo by ste mali vidieť pri otvorení okien biele rámy? Doprajte svojim plastovým oknám elegantný vzhľad hliníka!