Okná a balkónové dvere | Inoutic
THE GERMAN PROFILE ENGINEERS FOR WINDOWS AND DOORS
Česky Magyar
schatten
Okenné systémy
schatten schatten

Plastové okná a dvere / Iba kvalita šetrí náklady

Sme výrobcovia špičkových profilov pre plastové okná. Starostlivo si vyberáme zmluvných výrobcov a predajcov okien, aby sme našu kvalitu dokázali zaručiť aj koncovým zákazníkom. Vďaka sieti našich partnerov tak získate plastové okná z profilov Inoutic vo všetkých krajoch a väčšine väčších miest.

Kontaktujte výrobcu plastových okien vo vašom kraji:

Využite zoznam výrobcov okien a balkónových dverí priamo na našich stránkach a kontaktujte firmu vo vašom kraji alebo meste.

Sú plastové okná správnou voľbou pre váš dom?

Pri výbere okien pre novostavbu alebo rekonštrukciu spravidla hodnotíte vzhľad, spoľahlivosť a náklady:

Vzhľad plastových okien a dverí

Vďaka autentickým farbám a dekorom nemusíte dnes na pohľad spoznať rozdiel medzi plastovými oknami a drahším drevom či hliníkom. Proti skorším dobám, kedy boli plastové okná voľbou "ceny a izolácie na úkor vzhľadu" dnes táto dilemu odpadá. Množstvo drevených dekorov, metalické farby, alebo aj možnosť vylepšiť profil hliníkovými lištami, posúvajú estetickú hodnotu na úroveň nákladnejších materiálov.

Spoľahlivosť, kvalita

Kvalita a spoľahlivosť sú najlepšie zbrane veľkých značiek proti neznačkovej konkurencii. Pozitívnou stránkou konkurenčného boja sú síce trvalo nízke ceny okien na trhu, ale ozajstné záruky poskytne iba firma s dlhoročnou tradíciou. Prečítajte si, ako sme dospeli k našej dnešnej veľkosti a významu.

Cena a možnosti budúcich úspor nákladov

Ak majú okná vedľa estetickej hodnoty znamenať tiež nezanedbateľnú úsporu financií, nie je možné šetriť v prvom kroku. Rýchlosť, s akou sa obstarávacie náklady vracajú na nižších nákladoch na kúrenie alebo klimatizáciu, je priamo úmerná kvalite, výberu dostatočne renomovaného výrobcu. Plastové okná a plastové dvere sú múdrou voľbou v energeticky úsporných a pasívnych stavbách. Neváhajte sa projektantov opýtať, koľko môžete na vykurovaní ušetriť.

Aké parametre plastových okien určujú ich cenu?

Obstarávacia cena okien je daná vždy kombináciou ich parametrov izolácie, vzhľadu a bezpečnosti. Aké vlastnosti plastových okien stoja za premyslenie?

Kvalita izolácie okien - súčiniteľ priepustnosti tepla

Dôležitejšie než napríklad počet komôr je hodnota koeficientu U, ktorý určuje, koľko tepla uniká zatvoreným oknom. Môžete si prečítať podrobnejšie článok, ale pre predstavu stačí vedieť, že čím nižšie číslo, tým kvalitnejšia izolácia. U našich profilov stúpa hodnota zateplenia od najlacnejšej radu Arcade cez profily Prestige až k najlepším Eforte, vhodným aj pre pasívne domy.

Počet skiel v ráme okna

Izolačné schopnosti okien sú dané izoláciou rámu (pozri vyššie), ale aj počtom skiel (a ich parametrami). Viac o výhodách trojitého izolačného skla si môžete prečítať v tomto článku, inak ale všeobecne platí, že investície do trojskla sú dlhodobo ekonomickejšie, a výrazne zvyšujú aj komfort bývania.

Ďalšie technické parametre

Výsledná cena plastových okien môže byť upravená výberom celoobvodového kovania, trojbodovej okennej izolácie, izolačných okenných rámčekov, alebo rôznych bezpečnostných prvkov. Opýtajte sa zmluvných partnerov Inoutic na predbežnú kalkuláciu.

Prevedenie dekorov a farieb

Aby okná z bieleho plastu plnili svoju funkciu v puristických, útulných, historických i moderných fasádach a interiéroch, vykonáva sa povrchová úprava v širokom spektre farieb, drevených alebo kovových dekorov, s možnosťou reliéfneho prevedenia. Cenu potom určuje výrobca plastových okien aj podľa toho, či je dekor len smerom do ulice, alebo aj do miestnosti.

schatten
Výrobcovia a predajcovia schatten Cenový dopyt schattenKalkulator schattenKonfigurátor farieb schattenKontakt schatten
© Inoutic