Spočítajte si svoje úspory energie

01.07.2015

Jedným z hlavných dôvodov pre zaobstaranie nových plastových okien je úspora energie a zároveň úspora prevádzkových nákladov. Koľko zhruba môžete ušetriť v horizonte 5, 10, ale aj 50 rokov, vám napovie kalkulátor úspor.

Ako plastové okná šetria energiu?

Okenný priestup býva najslabším miestom v tepelnej izolácii fasády. Aplikáciou moderných technológií v plastových profiloch a v zasklení sa však darí minimalizovať tepelné straty na oknách a tým aj šetriť náklady na kúrenie. Náš kalkulátor počíta budúce úspory pri súčasných cenách a pri využití jedného z našich profilov a v porovnaní so staršími typmi okien. Čo všetko musíte vedieť?

Spočítajte si svoje úspory jednoducho v dvoch krokoch

Pre vyčíslenie rozdielu v nákladoch na kúrenie, a tým aj vyčíslenie predpokladaných úspor, stačí vybrať z menu modelový typ vášho bytu, súčasný typ okien a metódu vykurovania. V druhom kroku stačí vybrať jeden z našich profilov a počet skiel a s ďalším kliknutím už vidíte graf vypočítaných úspor s výhľadom na 50 rokov dopredu.

Čo výsledné úspory ovplyvňuje?

Kalkulátor počíta s obvyklými cenami energií, obvyklými rozmery typických bytov a okien. Ak poznáte celkovú plochu svojich okien, môžete ju zadať a získať presnejšiu kalkuláciu.

Moderné plastové okná sa dnes montujú ako náhrada za staré špaletové, panelákové, alebo zastarané modely plastových, drevených a hliníkových okien z obdobia pred 15 - 25 rokmi. Vo všetkých prípadoch je možné veľmi presne určiť, o koľko vďaka dnešným moderným oknám klesnú tepelné úniky.

Naše plastové profily

V našich troch okenných systémoch - ekonomickom Arcade, vyváženom Prestige a prvotriednom Eforte, vhodnom aj pre pasívne stavby, ponúkame riešenie pre výrazné úspory nákladov v priebehu vykurovacej sezóny, ale aj vyšší komfort v letných horúčavách a viac pokoja v rušnom prostredí miest. Zatiaľ čo úspory za prípadnú klimatizáciu v letných mesiacoch si môžete odhadom pridať k výsledkom kalkulátora a dostanete tak ešte lákavejšie čísla - pokoj a pohoda za zvukotesnými oknami je niečo, čo peniazmi nikto nevyčísli – to je investícia do vášho zdravia.

<< Späť na výpis aktualít
schatten
Výrobcovia a predajcovia schatten Cenový dopyt schattenKontakt schatten
© Inoutic